Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia
 

 
 
 
  műhely    » Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia
év 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2017   
szerzők a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v x z ö   
címek a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v z ö ü   
 

| észrevételeim vannak


| kinyomtatom

| könyvjelzőzöm










keresés

szerző:
cím:
kivonat:
szekció:







adatlap

Kovács Ildikó

» Szekció: Katolikus teológia
» Bemutatás éve: 2017
» Cím: Jeruzsálem pusztulása és az üldözött próféta toposza a szinoptikus példabeszédek tükrében
» Intézmény: Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Római Katolikus Teológia Kar . Didaktikai teológia szak . II. év
» Minősítés: 3 díj
» Témavezető: dr. Zamfir Korinna

» Kivonat:
Az első század utolsó évtizedeiben a zsidóságot és a zsidó krisztuskövetőket meghatározta a zsidó háború tragikus végkifejlete és a templom lerombolása (Kr.u. 70). Számukra szinte elképzelhetetlen volt Isten jelenlétét a templomtól elválasztani; az események nyomán egyben identitástudatuk is megrendült. Erre az időre esik a szinoptikus evangéliumok keletkezése is. Az evangéliumok Jeruzsálem pusztulására is reflektálnak, és választ keresnek ezekre az eseményekre. Közismertek azok a szövegek, amelyek meghirdetik, illetve leírják Jeruzsálem pusztulását. Azonban a szinoptikusok a példabeszédekben is elrejtettek erre az eseményre utaló jeleket, továbbgondolva a jézusi példabeszédeket. E dolgozatban azokat a szinoptikus példabeszédeket vizsgálom, amelyek Jeruzsálem pusztulására utalnak, és azt Jézus, Isten küldötte, a végidőbeli próféta elutasításával magyarázzák; különös figyelmet szentelek Mt 22-ben leírt királyi menyegzőről szóló példabeszédre. Kulcsszavak:Jeruzsálem, templom pusztulása, szinoptikusok, példabeszédek

» Teljes dolgozat: [PDF]

Kovács Ildikó

» Szekció: Pénzügy
» Bemutatás éve: 2007
» Cím: A Petrom Rt. értékének kiszámítása az SHV koncepció alapján
» Intézmény: BBTE, KgGtK, bank és pénzügy szak, IV. év
» Minősítés: 1 díj
» Témavezető: dr. Juhász Jácint Attila adjunktus

» Kivonat:
Több sikertelen privatizációs kísérlet után a Petrom Rt többségi részvénycsomagát 2004 végén az osztrák OMV csoport vette át. Az 51%-os részvénycsomagért az osztrákok összesen 1,5 milliárd euró kifizetést és beruházást eszközöltek.Elemzésem célja megvizsgálni, hogy mi ösztönözte az osztrák OMV társaságot az ár kifizetésére, megnézni, hogy a vállalatért fizetett összeg magas vagy sem, valamint vizsgálni, hogyan értékeli a piac a vállalat 2005-ben kialakított piaci stratégiáját.A dolgozat első felében a felhasznált modell bemutatására kerül sor, míg a második felében a Petrom rt. története, tevékenysége és pénzügyi teljesítménye kerül mérleg alá. Az elemzés harmadik része a vállalat ötéves stratégiáját mutatja be. Ezen elemek segítenek majd a jövőbeli pénzáramlások azonosításában, a tőkeköltség és a maradványérték, majd a Petrom rt. értékének kiszámításában. A kiszámolt érték alapján a Következtetések című alfejezet választ ad a megfogalmazott hipotézis helyességére. "

Kovács Ildikó Katalin

» Szekció: Pszichológia és neveléstudományok
» Bemutatás éve: 2007
» Cím: A romák ellen irányuló előítéletek csökkentése 9-11 éves gyerekeknél
» Intézmény: BBTE, PNtK, Pszichológia szak, IV. év
» Minősítés: 1 díj
» Témavezető: drd. János Réka adjunktus

» Kivonat:
Romániában napjainkban minden egyenlőség és demokrácia ellenére megfigyelhető a romák hátrányos megkülönbözetése, az ellenük irányuló ellenszenv és főként a megvetés.A tanulmány középpontjában az a gondolat áll, hogy az előítéletességet gyerekkorban tanuljuk meg, ennél az oknál fogva célszerű lenne ezen még a gyerekkorban változtatni. A jelen tanulmány a romákkal szemben az előítéletek mérését, csökkentését célozza 1O-11 éves gyerekeknél. A tanulmány másodlagos célja: a leghatékonyabb módszer megtalálása, az előítéletek csökkentésére. A kutatásban rész vett 119 általános iskolás tanuló, 6 csoportba osztva: 3 a kontrollcsoportba és 3 a kísérleti csoportba. A kontrollcsoportok: 1. a csoportban nincs roma gyerek, 2. a csoportban van roma gyerek, 3. roma csoport. A kísérleti csoportok a beavatkozás szerint: 1. emocionális, 2. viselkedéses, 3. kognitív. Az eredmények bizonyítják, hogy az előítéletek mértéke csökkenthető, a módszerek közül az emocionális beavatkozás a leghatékonyabb. "

Vissza

 
 
kapcsolódó
» mi ez?
» rövidítések
» felhívás az ETDK résztvevőihez
 
 

(c) Erdélyi Magyar Adatbank 1999-2024
Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelmi záradék